Мінна безпека

Метою створення сторінки «Мінна безпека» на сайті школи є інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами; попередження нещасних випадків, викликаних потраплянням людини на міну.

Після повномасштабного вторгнення Російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти.

Агресор спрямовує військові злочини навіть проти українських дітей – загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, які приваблюють увагу.

У той час, як увесь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, ворог збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та навіть випробовує протипіхотні міни нового зразка, такі як ПОМ-3 («Медальйон») тощо.

У зв’язку з цим зростає актуальність проведення просвітницьких заходів з учнями різних вікових груп. Ці знання можуть врятувати не одне життя!

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА:

Методичні рекомендації МОН України щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайній ситуації

Наказ МОН України від 21.11.2016 №1400  “Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту”

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

«Мінна безпека не без пека»: посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Ідеї для проведення виховних годин із правил поводження з вибухонебезпечними предметами

Загадки на тему мінної небезпеки для дітей молодшого віку від UNICEF Ukraine

Де найчастіше трапляються міни?

«Мінна НЕбезпека»: відеоурок: https://youtu.be/rZQTYnnAKoU; методична розробка: http://ua-history.info/videourok/457/

Розмальовки на тему мінної безпеки

Набір плакатів “Знаємо про міни”

Набір матеріалів для уроку з мінної безпеки для дітей 1-4 та 5-11 класів